Hayata, iletişimin gücüyle, birlikte sarılıyoruz!

Ø AYRINTILI TEDAVİ BİLGİLERİNE ANASAYFADA SAĞ KÖŞEDE BULUNANBUTONLARI TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

Ø GALERİ BÖLÜMÜNDEKİ TERAPİ VİDEOLARIMIZ KISMINDAN AİLELERDEN İZİN ALARAK YAYINLADIĞIMIZ ÖRNEK TERAPİ KESİTLERİMİZİ İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Ø ÖNEMLİ BİLGİ: Ailenin ve değerlendirilen/tedavi edilen bireyin izni veya özel isteği olmadan bilgiler/ videolar herhangi bir kişi veya kurumla asla paylaşılmaz. Ailenin isteği doğrultusunda zaman zaman tedavi seanslarından kesitler videoya kaydedilip, tedaviyi günlük hayata genellemek için bu video kayıtları aileye verilebilir.)

* Bütün DEĞERLENDİRME SEANSlarında Ekip Koordinatörümüz, Ümmühan Erkoç bulunmaktadır.

EKİP Koordinatörümüz, Ümmühan Erkoç, M.S., CCC-SLP (New York Eyaleti Çalışma Lisanslı, Dil ve Konuşma Patoloğu) Yüksek Lisansını, Amerika’nın Boston şehrinde, hem yetişkin hastalar, hem çocuklar, hem de erken müdahale adı verilen: 6-12 ay arası bebeklerle ve 1-3 yaş arası çocuklarla  çalışarak tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, New York’ta Manhattan’da bulunan ‘Bilinguals Inc.’ isimli şirkette deneyimli bir Dil ve Konuşma Patoloğunun denetimi altında 1 Yıl boyunca çalışmış ve tüm dünyada geçerliliği olan CCC- yani klinik yeterlilik ünvanını almıştır. Amerika’da kullanılan son tedavi tekniklerini içeren çeşitli kurslar aldıktan sonra 2011 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapmış ve İRE DİL KONUŞMA MERKEZİNİ KURMUŞTUR.

* Değerlendirme seansları ilk seanslardır ve 60-80 dakika sürmektedir. 50 dk boyunca çocuk veya birey birebir değerlendirilir. Değerlendirme sonrasında birey çocuk ise aile ile, büyük ise kendi ile 20-30DK birebir durum değerlendirilmesi yapılır.

* Değerlendirme sırasında eğer değerlendirilen birey çocuksa, aileden veya bakıcıdan bilgi alınır.

* Eğer değerlendirilen birey yetişkin ve kendini herhangi bir şekilde ifade edebiliyor ise ve refakatçisi yok ise sadece değerlendirilen bireyden bilgi alınır.

* DEĞERLENDİRME SEANSI SONRASI  bir TEDAVİ VE BİR EV ÇALIŞMA PROGRAMI oluşturulur. Bu program danışana/aileye yazılı olarak aynı gün verilir ve ayrıntılı bir şekilde nasıl uygulanacağı anlatılır. Kısa dönem için ve uzun dönem için hedefler belirlenir.

* Değerlendirme sonrasında çocukların ailelerine ve/veya bakıcılarına çocuğun durumu hakkında bilgi verilir. Bireylere özel bir tedavi planı ve haftada kaç kez geleceği bireyin ve ailenin istekleri ve durumu göz önünde bulundurularak oluşturulur.

* Değerlendirme seansında son olarak ailelere evde çalışabilecekleri ÜCRETSİZ TERAPİ MATERYALLERİ VERİLİR ve nasıl çalışabilecekleri konusunda aileler eğitilir.

 *Tedavi seansları, değerlendirmeden sonraki seanslardır ve 50 dk sürmektedir. Sonrasındaki 10 dk da da gelişime dair bilgi verilir.

Tedavi seanslarında geleneksel tedavi metodları, Amerika’da ve tüm gelişmiş dünya ülkelerinde kullanılan bilimsel ve revaçta olan tedavi yöntemleri ile kombine edilerek uygulanır.

Tedavi seanslarında NELER UYGULANDIĞI VE NEDEN UYGULANDIĞI açıklanır. Seanslar sonrasında bireye, aileye ve/veya bakıcıya seanslar sırasında neler yapıldığı, bireyin nasıl tepki verdiği, nasıl gelişim gösterdiği anlatılır.

Seanslardan sonra Aile ve/veya bakıcı seanslarda yapılanlar hakkında eğitilir ve aileye terapi seansları sırasında uygulanan aktiviteleri günlük hayata genellemesi için ‘EV ÖDEVİ’ verilir.

* Ara sıra yapılan video kayıtları aileye verilir, ve böylece Aile/ bakıcı eğitimi görsel olarak ta desteklenir. Bu videolar ailenin izni olmadan asla bir başkası ile paylaşılmaz.

* 3-4 aylık aralıklı periyotlarla gelişim raporu bireye, birey çocuk ise aileye sunulur.

     * Çalışma saatlerimiz 09.00-18.00 arası, Pazar günü hariç her gündür.