Hayata, iletişimin gücüyle, birlikte sarılıyoruz!

Artikülasyon Bozuklukları

Artikülasyon Bozuklukları

Çocuklarda Artikülasyon Bozuklukları

Konuşma seslerinin izole olarak veya kelime ya da cümle boyutunda yanlış üretilmesi. /Ekmek/ yerine /epmek/ /Ruj/ yerine /Luj/ demek gibi Çocuklar 4 yaş sonunda konuşma seslerinin çoğunu doğru olarak üretebilirler, 5 yaş sonuna kadar /R/ sesi dahil bütün seslerin düzgün üretimi sağlanır.  Eğer çocuğunuz konuşuyor (hatta uzun cümleler dahi kurabilyor olabilir) fakat konuştuğu anlaşılmıyor ise lütfen bir Dil ve Konuşma Patoloğu/ Terapistine başvurunuz.  PROMPT tekniği bu konuda çok hızlı bir ilerleme, gelişim görülmesini sağlayan Amerika’da ve tüm gelişmiş dünya ülkelerinde kullanılan bir tekniktir. Seçtiğiniz Dil ve Konuşma Patoloğu/ Terapisti’nin PROMPT tekniğini biliyor olması size başta zaman kaybını önlemek- olmak üzere büyük faydalar sağlar.

YETİŞKİNLERDE İSE; Prompt tekniği ile yine kolay ve hızlı bir şekilde yanlış ses üretimi /ARTİKÜLASYON problemini çözebilmekteyiz.

Yorumlar (2)

  • Serpil cataltas dedi ki:

    Merhabalar benimde 6 yasinda emir adinda bir oglum var dil gelisiminde gerilik var dr artikulasyon bozuklugu dedi sizinle irtibata gecip randevu almak istiyorum

    • admin dedi ki:

      Merhabalar efendim. Öncelikle çok geçmiş olsun. Ben kurum asistanı Figen Demir. Kurumumuza olan ilginizden dolayı teşekkür ederiz. 0 212 246 01 77 / 0 535 052 15 97 numaralı telefonlardan randevu için bize ulaşabilirsiniz.

Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *